یکشنبه 28 خرداد 1396 @ 23:03

کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه ثبت نام اربعین

رییس پلیس فتا استان البرز با اشاره به برخی کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه ثبت نام اربعین از طریق سایت‌های جعلی گفت: هموطنان حتما ازطریق سامانه ثبت نام زیارت اربعین (سماح) ثبت نام کنند.
 
به گزارش اعتماد، سرهنگ محمد اقبالی افزود: فعالیت سایت‌های جعلی و تقلبی یکی از مهم‌ترین شگرد‌های مجرمانه‌ای است که در ایام مناسبتی انجام می‌شود. عدم آگاهی تعداد زیادی ازکاربران، هویت پنهان افراد و نامحدود بودن مرز جغرافیایی، فرصت‌های جدیدی را برای مجرمان فراهم کرده است. با نزدیک شدن به ایام اربعین عده زیادی از مردم تصمیم می‌گیرند مرقد اما حسین را زیارت کنند.
   
براساس تجربه سال‌های گذشته برخی سایت‌های غیررسمی و غیرمجاز با اهداف مجرمانه یا کلاهبرداری برای ثبت نام اربعین ایجاد می‌شود که شهروندان فقط باید از طریق سامانه ثبت نام «سماح» و پس از آن از طریق دفاتر مجاز سازمان حج و زیارت اقدام کنند. زایران هنگام پرداخت هزینه به صورت اینترنتی، نکات ایمنی را رعایت و حتی‌الامکان از مکان‌های مورد اعتماد برای ثبت‌نام و پرداخت‌های اینترنتی استفاده کنند.
 
مجرمان با طراحی سایت‌های شبیه سایت‌های اصلی که درگاه‌های بانکی جعلی نیز دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد کرده و برای اخذ اطلاعات حساب شهروندان مثل رمزعبور و اطلاعات بانکی، کاربران را به صفحات جعلی موسوم به فیشینگ می‌کشانند. شهروندان باید مراقب باشند تا در دام سایت‌های جعلی که فقط برای سرقت اطلاعات بانکی افراد راه‌اندازی شده‌اند، نیفتند.
 
وی با تاکید برهوشیار بودن مردم درخصوص آگهی‌ها و پیامک‌هایی که به نظر جذاب و خارج از قوانین سازمان حج و زیارت است، افزود: تمام سایت‌های مهم و حفاظت شده در صفحه‌های اینترنتی خود از پروتکل استفاده می‌کنند.
 
شهروندان از ارایه مدارک هویتی ازقبیل گذرنامه به افراد غیرمسوول خودداری کرده و اسکن مدارک خود را نیز در مکان‌های مجاز ثبت‌نام ارسال کنند.
http://www.tabnak.ir
.
.
.
..
.
.
بهترین پنل اس ام اس بهترین نوع پنل اس ام اس برترین پنل اس ام اس ویژگی بهترین پنل اس ام اس دکمه فراخوان دکمه فراخوان بنر button call to action دکمه فراخوان چیست انواع تبلیغات انواع تبلیغات در ایران انواع روش های تبلیغات روش های تبلیغات اینرتنتی سامانه پیامک ارسال پیامک  سامانه ارسال پیامک پنل اس ام اس  تبلیغات بنری رایگان تبلیغات رایگان در سایت های پربازدید  روش تبلیغات بنری رایگان  کارت ویزیت لایه باز بیمه پاسارگاد  کارت ویزیت بیمه پاسارگاد دانلود طرح لایه باز بیمه پاسارگاد
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.